Maciej Federowicz

Z Mateuszem Łasowskim o emploi aktora rozmawia Maciej Federowicz.


 

Porozmawiajmy o emploi aktora. Ciekawi mnie, na ile czujesz się w nim uwięziony? W końcu nie przypominasz grzecznego chłopca.
Myślę, że nie mam powodów, aby czuć się uwięziony, bo każdy sezon zaskakuje. Jeszcze dwa lata temu nie spodziewałbym się obsadzenia np. w roli księdza, a w zeszłym sezonie zagrałem trzy takie role – w Dziadach, Popiełuszce i Wszystkich świętych. Zaskoczenie to też chyba zbyt duże słowo, mimo że oczywiście moje predyspozycje, warunki, tak na pierwszy rzut oka, ewidentnie świadczą o możliwości wykonywania zgoła odmiennej profesji. Nie oszukujmy się: dresiarz, kibol, morderca, ćwierćinteligent czy pijany rewolucjonista. Natomiast ostatni sezon był faktycznie bardzo „religijny”.

Działy:
Tomasz Kaźmierski

Jakiś czas temu Michał zwany Brombą na swojej tablicy na portalu znanym i lubianym zrobił ciekawy wpis. Wynikało z niego, że w 1991 roku ukazało się kilka ważnych płyt. Postanowiłem się zatem przyjrzeć temu zjawisku, ponieważ dla osób urodzonych w latach 70., były to często albumy pokoleniowe, wręcz okazy pomnikowe dla pewnych nurtów, przełomowe dla grup, które je wydały lub, w zależności od wieku, w którym te osoby się znajdowały, tzw.: „najlepsze płyty z całego świata”. Muszę dodać, że mimo próby całościowego spojrzenia na zaprezentowane albumy, nie wyzbędę się upodobań i ograniczeń ilościowych. Niech to będzie zatem, krótki przewodnik po płytach, których warto posłuchać.

Działy:
Kuba Ignasiak

Z Weroniką Płaczek, organizatorką Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, który w dniach 24-28 kwietnia odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy rozmawia Kuba Ignasiak.


Wielkimi krokami zbliżają się ANIMOCJE, a mnie nurtuje pytanie: dlaczego robisz ten festiwal?
Bo zwyczajnie lubię filmy animowane.

Czym dla ciebie jest film animowany?
Na pewno sztuką, oryginalną formą wyrazu, która mnie przekonuje. Jest wreszcie ciekawością…

Działy:

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Kwiecień 2013