Imieniny Leona 2012

W niedzielę, 10 czerwca zapraszamy na Imieniny Leona Wyczółkowskiego na Wyspę Młyńską. Zanim jednak ruszymy na imprezę, zapraszamy do Pianoli na godz. 11 na poranek rodzinny, podczas którego zbudujemy latawce. To razem z nimi wybierzemy się na Wyspę. Bardzo prosimy o przyodzianie się w stroje z epoki.

Co wydarzy się w niedzielę, 10 czerwca na Wyspie Młyńskiej?

Do zabawy wciągnie bydgoszczan koncertowanie poznańskiego zespołu Stara Pianola (w strojach retro) oraz prezentacje dzieciaków z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza". Dzieci w strojach retro zatańczą, zaśpiewają i zorganizują pokaz zabaw z okresu międzywojnia. Każde dziecko, które odwiedzi tego dnia Wyspę Młyńską może włączyć się do gier, co będzie okazją do poznania i nauczenia się dawnych sposobów spędzania wolnego czasu. Możemy też liczyć na występy taneczne grupy seniorek.

Imieniny przeniosą nas ogólnie w klimat retro. Oprócz wystrojenia w XIX-wiecznym stylu całej obsługi imprezy, mieszkańcy Bydgoszczy będą bardzo mile widziani na Imieninach we własnej "retro- stylizacji" (na najlepszych czekają nagrody!). Tło historyczne stanowić będą na pewno meble z epoki pozyskane dzięki współpracy z bydgoskim antykwariuszem Stanisławem Gordonem. No i dla pań coś extra - usługi fryzjerskie w stylu retro! Stanowisko fryzjerskie pracować będzie bez przerwy przez czas trwania imprezy.

Zasiądziemy też na kocach i poczytamy wspólnie bajki, w ramach akcji „Popołudnie z bajką”, która do tej pory odbywała się w Pianoli. Dzieci będą rysować bajeczne historię, których będą słuchać.

Jedną z najważniejszych osi programowych Imienin będą wszelakiego typu warsztaty i działania edukacyjne. "Animacje - spacer z Leonem Wyczółkowskim" przyciągną dzieci, które przy pomocy prowadzącego wyprodukują krótkie filmiki animowane. Waldemar Zyśk wraz z adeptami swego koła plastycznego poprowadzą pokazy malarskie i rysunkowe na żywo, powiązane z nauką rysunku dla mieszkańców. Zajęcia rysunkowe oczywiście oparte będą na motywach przyrody, związanych z fascynacjami Wyczółkowskiego. Rzecz jasna, pojawi się też nauka tańca. Dwa półgodzinne "bloki" zajęć tanecznych dla mieszkańców, widzów pikniku, wciągających do wspólnej zabawy. Zatańczymy oczywiście szlagiery epoki.

Goście Imienin wezmą też udział w przygotowaniu graficznych reprodukcji dzieł Leona Wyczółkowskiego. Otwarte zostanie także plenerowe atelier malarskie i fotograficzne Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, sporządzające portrety i zdjęcia w stylu retro. Jak to się mawiało w czasach Leona, czekają nas także inne "atrakcyje". Na Brdzie zacumują łodzie prezentujące malarstwo Leona związane tematycznie z wodą. Odbędzie się Imieninowy Zlot Starych Rowerów oraz Zjazd Aut Zabytkowych (we współpracy z Automobilklubem Bydgoskim).

Przez czas trwania Imienin wśród gości Wyspy przechadzał się będzie sam Leon Wyczółkowski! Mistrz porozmawia z mieszkańcami, zapozuje do zdjęć i zaprosi do "swojej pracowni" w Muzeum Okręgowym. No i będzie też przysmak czyli "kompot gościeradzki" oraz słodkości serwowane w bufecie i roznoszone na terenie pikniku przez "stylowe" kelnerki.

A do tego: Galeria Obrazów - ekspozycja przygotowana przez Państwowy Zespół Szkół Plastycznych, stolik szachowy i kajakarze na brzegu Brdy. I pamiętajcie- na zielonej trawce sprzedawane będą naleweczki i inne epokowe trunki. Prosimy wszystkich gości o przybycie ze stylowym koszykiem piknikowym.


Imieniny Leona -> 10 czerwca 2012 (niedziela) / godz. 12.00 - 18.00 / WSTĘP WOLNY!

Poranek Rodzinny (ROBIMY LATAWCE!) -> 10 czerwca 2012 / godz. 11.00 / WSTĘP WOLNY!


Działy:
BIK

BIK

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start