Kongresowy wrzesień

Nie wiem jak Państwo, ale ja się cieszę, że lato dobiegło końca. Letnie lenistwo mogłoby, moim zdaniem, trwać tydzień. Przejadłam się tych sezonowych ogórów i stęskniłam za normalnym tempem, regularną działalnością kulturalną.

Sezon zaczynamy „z grubej rury” pierwszym Bydgoskim Kongresem Kultury. Przeczytają Państwo o nim kilka stronic dalej. Ale chciałabym polecić jeszcze dwa inne.

Między 8 a 11 września we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbędzie się Europejski Kongres Kultury. Wydarzenie uświetnią postaci m.in. Zygmunta Baumana, Mirosława Bałki, Aphexa Twina, Andy Rottenberg, Moniki Strzępki, Doroty Masłowskiej i innych. Więcej informacji na stronie www.culturecongress.eu. Kilkanaście dni później, 17 i 18 września w sali kongresowej w Warszawie odbędzie się III Kongres Kobiet. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej z udziałem kilku tysięcy kobiet z kraju i zagranicy.  Więcej informacji: www.stowarzyszeniekongreskobiet.pl. Na tej stronie chętne na udział w wydarzeniu Panie mają możliwość darmowej rejestracji. Obecność jest jak najbardziej wskazana.

Życzę Państwu jesieni, bez jesiennej deprechy!

Dominika Kiss-Orska

Dominika Kiss-Orska

Redaktorka wydania BIK.

Kulturoznawczyni, dziennikarka prasowa („Gazeta Pomorska”) i radiowa (Radio Kultura).

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Wrzesień 2011 Kongresowy wrzesień