Otwarcie wystawy malarstwa Agaty Jóźwiak i Adama Papke pt. „Bieszczady – droga do wnętrza krajobrazu”

Wystawy | 
19:00, piątek, 11 grudnia 2015 - niedziela, 14 lutego 2016
Agata Jóźwiak, "Pejzaż jesienny", 44x36 cm Agata Jóźwiak, "Pejzaż jesienny", 44x36 cm

Sylwetki artystów i ich twórczość przedstawi Hanna Strychalska.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace, będące zapisem doświadczeń artystycznych dwójki twórców: Agaty Jóźwiak i Adama Papkego, zgłębiających temat malarstwa pejzażowego. Są to wybrane obrazy spośród tych, które powstały podczas kilku plenerów organizowanych w Bieszczadach. Pejzaż tych gór przetransponowany został przez odmienne postawy twórcze obojga artystów, balansujących pomiędzy realizmem a abstrakcją. Obrazy wykonano w technikach akwareli i tuszu. Wystawie towarzyszyć będzie zapis fotograficzny dokumentujący plenery, autorstwa Magdaleny Jóźwiak.


 

Agata Jóźwiak zajmuje się malarstwem olejnym oraz techniką akwareli i tuszu. Dyplom z malarstwa uzyskała na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Uczyła się również u Lecha Żurkowskiego, malarza i kaligrafa związanego m.in. z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Z czasem w pracy nad pejzażami z gór szczególnie ważne stały się dla mnie szlachetność monochromatyczności, organiczność podobrazia oraz gest pędzla. Uważam, że ekspresja musi być podporządkowana wyostrzonej, długotrwałej obserwacji i pogłębionej refleksji. Dążę do tego, by moja myśl była jednym z pracą mego pędzla.

Agata Jóźwiak


 

Adam Papke – malarz akwarelista, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, członek zarządu Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Penetrując obszar szeroko pojętego pejzażu pragnę oddać atmosferę chwili, jednocześnie zatracając jednoznaczność motywu na rzecz działania palety barw. Staram się kłaść nacisk na realizm widzenia i świetlistość plamy barwnej, równocześnie uogólniając formę wyrazu tak, aby była mi przynależna.

Adam Papke

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Wystawy Otwarcie wystawy malarstwa Agaty Jóźwiak i Adama Papke pt. „Bieszczady – droga do wnętrza krajobrazu”