Olga Szczechowska. Leśne ciało

Wystawy | 
17:00, poniedziałek, 02 czerwca 2014 - czwartek, 18 września 2014

2 czerwca w Galerii BRDA, działającej pod patronatem Galerii Miejskiej bwa otwarta zostanie wystawa malarstwa Olgi Szczechowskiej pt. „Leśne ciało”.


„Inspirację do stworzenia obrazów czerpię z natury oraz zjawisk w niej zachodzących. Punktem wyjścia jest wnikliwa obserwacja procesów zachodzących w przyrodzie. Fascynuje mnie istnienie obok siebie i wzajemne przenikanie się skrajnych form: organicznych, miękkich, krystalicznych, ostrych. Za pomocą znanych mi środków wyrazu artystycznego chciałabym zatrzymać ten proces i przedstawić go na płaszczyźnie obrazu. Nie jest moim celem wierne odtwarzanie procesów zachodzących w naturze, lecz stworzenie cyklu prac, który opowiadałby o autonomicznym świecie, który mógłby stanowić alternatywę dla naszej rzeczywistości. Obserwacja zachodzących zjawisk w przyrodzie byłaby jedynie punktem wyjścia i inspiracją. Chciałam stworzyć autonomiczny świat, rządzący się swoimi prawami”. (Olga Szczechowska)


 

Olga Szczechowska – ur. 1987 w Radomiu, absolwentka malarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka kolektywnego i eksperymentatorskiego działania o nazwie PRZEprojekt. Współpracowała z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, jest autorką instalacji i obiektów także w przestrzeni miejskiej. W twórczości interesuje ją balansowanie między tym co racjonalne i irracjonalne, szukanie związków między tym co organiczne i nieorganiczne.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start