"PATRZ-WORK" - otwarcie wystawy malarstwa i fotografii Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej

Wystawy | 
18:00, wtorek, 15 kwietnia 2014

Ewa Raczyńska-Mąkowska ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uzyskując w roku 1987 dyplom pod kierunkiem prof. dr. hab. Jerzego Z. Łozińskiego, a następnie Urbanistykę na Politechnice Warszawskiej.

Przez wiele lat pracowała w służbach konserwatorskich, będąc od 1991 do 1999 Miejskim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy, a później prowadziła własne studio projektowe.

Obecnie działa w kilku zawodowych stowarzyszeniach. Jest także członkiem Rady do Spraw Estetyki Bydgoszczy przy Prezydencie Miasta.

Malarstwo, obok muzyki, fotografii, designu i współczesnej architektury, jest jej pasją, którą dzieli się, prezentując swoje poszukiwania na kolejnych wystawach.


Jestem w swych działaniach dość eklektyczna, co stanowi o specyfice mojej twórczości. Postanowiłam tym razem pokazać kilka wybranych prac powstałych w ostatnich latach, czasem bardzo różniących się od siebie – co szczególnie widać w zestawieniu malarstwa z fotografią.

Ewa Raczyńska-Mąkowska


 

Malarstwo Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej to zaproszenie do świata intymnego, kreowanego w przestrzeni wyznaczonej błyskiem artystycznej intuicji i medium, na którym powstaje jej zapis. Jest to spotkanie z przestrzenią obrazu, którego porządek określa wyrafinowana a jednocześnie odważna kompozycja barwna wsparta wyraźnie zaznaczonymi kierunkami. Na płaszczyźnie dominuje zrównoważona rytmika kulisowych odsłon, które wciągają Widza niezależnie od tematu podejmowanego przez Autorkę. Dotyczy to zarówno patrzenia na rodzimy krajobraz, pochylenia się nad fragmentem miasta, detalem architektury jak i szerokich pejzaży z dalekich i bliskich podróży.

Beata Romanowicz

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start