PROJEKT LATO: Ściana Młyńska vol. 3

20:00, sobota, 27 lipca 2013
The Cyclist The Cyclist

W projekcie biorą udział bydgoscy artyści. Ideą projektu jest pokazanie procesu twórczego i wzajemnych inspiracji. Przenikać się będą wizje plastyczne i muzyczne. Wszystko odbywa się na oczach widzów po zmroku przy sztucznym świetle reflektorów. Całość na bieżąco zostanie zarchiwizowana, z otrzymanego materiału powstanie reportaż filmowy. Projekt w lecie ma cztery odsłony. Ściana młyńska wymiary: 10×3 m.


Muzyka: The Cyclist

Plastyka: Marta Filipiak, Grzegorz Pleszyński

Archiwizacja: Dariusz Gackowski, Jakub Szymczak

The Cyclists

Cykliści - freeelectro avantjazz, grupa powstała w Bydgoszczy latem 2006 roku. Pierwotnie jako trio: Daniel Mackiewicz (Sing Sing Penelope, Sami Szamani) – electric piano, organy; Wojtek Woźniak (Variete) – bass; Jacek Buhl (Spejs, Glabulator, Jachna/Buhl) – perkusja; po paru miesiącach wzbogaciła się o: dj Grzanko MuzyKant – adapter, sampler.

Punktem wyjścia zespołu była idea grania muzyki improwizowanej, uzyskanie harmonii i jedności w strumieniach wydobywanych dźwięków. Ale od momentu kiedy zespół zaczął rejestrować improwizowane sesje, okazało się, że są tam ukryte gotowe piosenki, z tematami, melodiami, pomysłami aranżacyjnymi.
W czerwcu 2007 roku, podczas 3 dni spędzonych w szubińskim studio ElectricEye, Cykliści zarejestrowali muzykę na wydaną jesienią tegoż roku debiutancką płytę ‘Gymnastics’.

Muzyka zawarta na płycie to połączenie energetycznego rytmu podpieranego skreczami i samplami, pulsującym basem i mnogością hipnotycznych melodii niepozwalających nikomu przejść obojętnie. Koncerty zespołu wzbogacone o element improwizacji rozrastają się do długich, nieskrępowanych kolaży dźwiękowych.

Zespół zagrał koncerty klubowe, festiwalowe, przez długi czas współpracował z Galerią BWA w Bydgoszczy ilustrując muzyką performance’y, wernisaże, opracowywał muzykę do filmów i bajek niemych. Obecnie grupa pracuje nad materiałem z wierszami Juliana Tuwima.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start