PROJEKT LATO: Ściana Młyńska vol. 2

20:00, sobota, 20 lipca 2013

W projekcie biorą udział bydgoscy artyści. Ideą projektu jest pokazanie procesu twórczego i wzajemnych inspiracji. Przenikać się będą wizje plastyczne i muzyczne. Wszystko odbywa się na oczach widzów po zmroku przy sztucznym świetle reflektorów. Całość na bieżąco zostanie zarchiwizowana, z otrzymanego materiału powstanie reportaż filmowy. Projekt w lecie ma cztery odsłony. Ściana młyńska wymiary: 10×3 m


Muzyka z Mózgu: Sławek Janicki, Quba Janicki, Mazzol

Plastyka: Jacek Piątek i Aneta Śramska-Piątek

Archiwizacja: Dariusz Gackowski, Jakub Szymczak

Mazzoll

Polski klarnecista urodzony w 1968 roku w Gdańsku. Zainspirowany dziełami takich polskich kompozytorów jak Lutosławski i Gorecki, grę na klarnecie rozpoczął w wieku lat ośmiu. Założyciel i lider kilku grup muzycznych. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, kreator teorii „arytmicznej perfekcji”. Jego muzyka, często klasyfikowana jako „Nowa Muzyka Improwizowana”, bada nieznane terytoria harmonii, rytmu i melodii. Muzyczne poszukiwania artysty obejmują „trash jazz”, „freak ballads” i „cage songs”. Takie zderzenie rozmaitych energii dźwiękowych wytwarza unikalną atmosferę podczas każdego występu.
Obecnie Mazzoll sprawuje funkcje Art Managera artystycznego składu Festiwalu Gdańskiego, gra z młodym polskim zespołem Plazmatikon, a ostatnio rozpoczął nagrania do solowego albumu oraz albumu poświęconego Bruce’owi Lee.

Sławek Janicki

Zaczynał swoją działalność sceniczną na początku lat 80, występując w wielu składach, które często odbywały tylko jeden koncert. Później stał się członkiem znanego w tamtym czasie w kręgach niezależnych zespołu „Henryk Brodaty”. Zespół koncertował głównie w osiedlowych domach kultury. W roku 1992 Janicki uczestniczył czynnie w tworzeniu pierwszego w Bydgoszczy i jednego z pierwszych w Polsce niezależnie działającego klubu artystycznego Trytony. W klubie tym powstaje trio o nazwie Trytony, które w roku 1992 nagrywa swoją pierwszą płytę „Tańce Bydgoskie”, która staje się również pierwszym wydawnictwem tzw. „sceny yassowej” – ruchu artystycznego wywołanego przez muzyków z Bydgoszczy i Gdańska.
Janicki współpracuje z wieloma artystami, którzy pojawiają się w kolejnych latach na scenie Mózgu: Kazik Staszewski, Jon Dobie, Karoline Crabel, Wojciech Zamiara, Grzegorz Pleszyński i wielu innych.
Ostatnio jako muzyk wydał płytę cd/dvd „Minimalover”, z którą występuje w salach koncertowych polskich i zagranicznych.

Qba Janicki

Ur. 6 lutego 1989 w Bydgoszczy.

Pomieszkuje tu i tam. Tworzy różne rzeczy. Gra, produkuje, słucha, wykonuje muzykę i inne dzieła. Dużo mówi, często bez sensu ale zazwyczaj z sensem. Przez nieznajomych odbierany jako zarozumiały, rozpieszczony gbur, synalek tatusia, który uważa, że jest najlepszy i najmądrzejszy. Przez przyjaciół uwielbiany za poczucie humoru, ładne stopy, bezczelność, nienaganny styl życia oraz słowotoki na tematy egzystencjalne.

Lubi jeść i pić. Nie lubi pisać biografii…

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start