PROJEKT LATO: Ściana Młyńska vol. 1

20:00, sobota, 13 lipca 2013
Sing Sing Penelope Sing Sing Penelope

W projekcie biorą udział bydgoscy artyści. Ideą projektu jest pokazanie procesu twórczego i wzajemnych inspiracji. Przenikać się będą wizje plastyczne i muzyczne. Wszystko odbywa się na oczach widzów po zmroku przy sztucznym świetle reflektorów. Całość na bieżąco zostanie zarchiwizowana, z otrzymanego materiału powstanie reportaż filmowy. Projekt w lecie ma cztery odsłony. Ściana młyńska wymiary: 10×3 m


MUZYKA – Sing Sing Penelope

PLASTYKA – Stanisław Stasiulewicz

ARCHIWIZACJA – Dariusz Gackowski / Jakub Szymczak

Sing Sing Penelope zespół założony został w 2001 roku w Bydgoszczy przez muzyków o przygotowaniu jazzowym, rockowym, czy klasycznym i związanych wcześniej z jazz-rockowym zespołem Jaskinia oraz klubem MÓZG.

Formację do życia powołali – Daniel Mackiewicz (electric piano), Patryk Węcławek (bas), Rafał Gorzycki (perkusja) oraz Tomasz Glazik (tenor & baritone safes).
W 203 roku do zespołu dołącza trębacz Wojciech Jachna (grający wtedy w grupach „Mordy” i „Dubska”). W 2004 roku dochodzi do Nagrania debiutanckiej płyty pt. „Sing Sing Penelope”, bardzo dobrze przyjętej w całej Polsce (premiera 2005 r.).

Najnowszy krążek: „this is the Music, vol 1” to podsumowanie 10 lat istnienia zespołu i doświadczeń zebranych w tym czasie. Płyta zawiera materiał komponowany na przestrzeni kilku lat i obejmujący zarówno odniesienia do improwizowanych form muzycznych charakterystycznych dla współpracy z Andrzejem Przybielskim, jak i form przygotowanych, wzbogaconych o nowe brzmienia.

Zespół koncertował wielokrotnie poza granicami kraju – w Niemczech, Anglii, Szkocji, Portugalii, Norwegii, Austrii, Belgii oraz Czechach, Słowacji Ukrainie i na Węgrzech.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start