Run with us

Wystawy | 
16:00, sobota, 04 maja 2013 - niedziela, 02 czerwca 2013

Na wystawie swoje prace zaprezentuje 8 niemieckich artystów z grupy Milchglaskino (Ulrike Dornis, Magdalena Drebber, Jörg Ernert, Jens Hanke, Martin Kreim, Petra Ottkowski, Jürgen Strege, Klaus Walter) oraz ich goście: Johanna Piesniewski i Jay Shinn. Celem wystawy jest przybliżenie sztuki niemieckiej grupy Milchglaskino mieszkańcom Bydgoszczy i poszerzenie ich wiedzy o niemieckiej sztuce współczesnej. Będzie to okazja do zapoznania się z postawami artystycznymi zagranicznych artystów przez bydgoskich miłośników sztuki.

„Prezentowane prace skonfrontowane są przy użyciu różnych środków, materiałów szeroko rozumianego „malarstwa”, przy czym stosowane są także różnego typu techniki. Wychodzą one od klasycznych form farb olejnych, czy też akrylowych nakładanych na płótno, po kolaże i obrazy z koralików wtykowych, czy też rysunki i projekcje świetlne lub naniesione na ścianę kolorowe powierzchnie. Kolejne podobieństwa uzasadnione są w tematyce światła i przestrzeni – pisze we wstępie do katalogu dr Martin Steffens.

„Grupa artystyczna Milchglaskino z Niemiec stwarza nam możliwość przeżycia przygody ze sztuką naszych zachodnich sąsiadów i ich gości. (…) Do naszych zachodnich sąsiadów jest blisko, a jednocześnie tak szalenie czasami daleko. Zawiłości życia, mentalność, miejscowa kultura wychowanie to wszystko powoduje zmienność w akcie tworzenia. Powoduje, iż powstająca sztuka mieni się innością i intymnością. Nie zawsze jest nam w smak kiedy spoglądamy na inność. Ale ta właśnie inność jest nam potrzebna jak powietrze, abyśmy nie stali się zwyrodniałym okazem rzeczywistości. Inny powiew, innych stanów potrzebujemy także dlatego, aby nasze stany mogły oddychać ze świadomością odpowiedzialności, radości i pewności otwartego przekazu naszej sztuki” – objaśnia dyrektor Galerii Miejskiej bwa, Wacław Kuczma.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start