V Międzynarodowe Spotkania Artystów Ulicznych Bydgoszcz Buskers Festival 2012

:, sobota, 30 czerwca 2012
Ojarus (Japonia) Ojarus (Japonia)

Odbywający się od 2008 roku Bydgoszcz Buskers Festival to spotkanie międzynarodowej społeczności wędrownych artystów zwanych „buskerami”. Na festiwal składają się koncerty, pokazy, przedstawienia i happeningi prezentowane na ulicach Bydgoszczy. Podczas nich podziwiać można niewiarygodne wręcz popisy cyrkowców, klaunów, muzyków, akrobatów, kuglarzy i wielu, wielu innych adeptów sztuki ulicznej. Na festiwalu gościliśmy już artystów z całego świata, m.in. z Anglii, Niemiec, Austrii, Włoch, Bułgarii, Argentyny, Boliwii, Szwajcarii, Hiszpanii, Japonii, Australii, USA, Ukrainy i Kanady.

Festiwal ze swoją oryginalną formułą eksponującą otwartość i dostępność dla widza, międzynarodową obsadą i szczególną medialnością wzbogaca kulturalny pejzaż Bydgoszczy, tworząc nowy estetyczny wizerunek przestrzeni publicznej. Na kilka dni przekształca ją w tętniące życiem miejsce spotkań i zabawy. Jest przez to znakomitym uzupełnieniem dla innych wydarzeń kulturalnych organizowanych w Bydgoszczy w zamkniętych salach.
Oprócz ustalonych festiwalowych przystanków (Amfiteatr przy Mostowej, Focus Mall Bydgoszcz), w 5-tej edycji festiwalu buskerzy mają pełną swobodę przemieszczania i występów w centrum Bydgoszczy, a wystąpią m.in.:


28-30 czerwca 2012, Amfiteatr przy ul. Mostowej, teren Focus Mall Bydgoszcz


Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydarzenia Pozostałe V Międzynarodowe Spotkania Artystów Ulicznych Bydgoszcz Buskers Festival 2012