BIK

BIK

Katarzyna Szewczyk – przygotowanie i prowadzenie


Podczas majowego spotkania z milusińskimi wyruszymy w morską podróż do wybrzeży Irlandii. Zabrzmią utwory grane na flecie, skrzypcach i gitarze, a w morskich szantach – męskie głosy.

Działy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Albrecht Menzel – skrzypce (laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu, 2016)

W programie: Piotr CzajkowskiKoncert skrzypcowy D-dur op. 35 / Georges BizetSuita Arlezjanka


Albrecht Menzel urodził się w 1992 r. Zaczął grać na skrzypcach w wieku 4 lat, a swój debiut zaliczył jako 13-latek na Festiwalu Muzycznym w Dreźnie. Uczył się na University of Music and Performing Arts w Grazu oraz u Juliana Rachlina w Konserwatorium Wiedeńskim. Zdobył pierwsze nagrody w Konkursie Louise Henriette w Berlinie (2004) oraz Konkursie Jaroslava Kociana w Czechach (2006), wygrał również Konkurs Skrzypcowy Dawida Ojstracha w Moskwie (2010) i nagrodę specjalną Unii Europejskiej. Ponadto jest stypendystą m.in. Niemieckiej Fundacji Muzycznej w Hamburgu. Wirtuoz gra na skrzypcach Antonio Stradivariego 1709, wypożyczonych z tej Fundacji. W jego interpretacji usłyszymy jedno z najważniejszych dzieł światowego repertuaru i jednocześnie jedną z najpopularniejszych kompozycji Czajkowskiego – Koncert skrzypcowy D-dur, który zalicza się jednocześnie do najtrudniejszych pod względem technicznym. Symfonicy zagrają pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Uczeń wielkiego Karola Stryi od 2013 r. jest dyrektorem Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Od 1999 – dyrektorem i jurorem Konkursu Dyrygentów im. Fitelberga w Katowicach.

Działy:

Zapraszamy na 13. edycję Aukcji Młodej Sztuki do NEXT na ul. Poznańską 31.

Na licytację wystawiono 96 prac współczesnych artystów polskich młodego pokolenia. Aukcje młodej sztuki już na dobre wpisały się kalendarz imprez kulturalnych i artystycznych naszego regionu. Tym razem mamy przyjemność odnotować w ofercie aukcyjnej m.in. pozycje takich świetnych artystów polskich, jak: Paweł Piskozub, Tomasz Kuran, Filip Warzecha, Anna Zalewska, Dominik Smolik, Jacek Sikora, Michalina Czurakowska, Anna Eichler, Patrycja Kruszyńska-Mikulska i Iwona Delińska. Nie sposób wymienić wszystkich, a najlepszym źródłem do oceny i wyboru jest nasz katalog wydawany w formie drukowanej i elektronicznej.

Więcej szczegółów na naszej stronie galerianext.pl. Jesteśmy też w portalu Artinfo i Facebooku.

Wstęp na aukcję jest wolny. Obowiązek rejestracji – przez podanie danych osobowych.

Działy:

reżyseria: Katarzyna Szyngiera; scenografia i kostiumy: Agata Baumgart; muzyka: Wojtek Zrałek-Kossakowski; opracowanie muzyczne: Łukasz Maciej Szymborski; wideo: Mikołaj Walenczykowski; inspicjent: Hanna Gruszczyńska; koordynator projektu: Magda Igielska
występują: Grzegorz Artman, Beata Bandurska, Mirosław Guzowski, Martyna Peszko, Michał Wanio, Izabela Warykiewicz


W spektaklu opieramy się na dokumentalnym materiale zebranym przez nas w Polsce i na Ukrainie. Próbujemy spojrzeć na tamte wydarzenia z jak najszerszej perspektywy. Oddajemy głos świadkom czystki etnicznej. Wysłuchujemy historii o przekraczaniu granic człowieczeństwa, które nie mogą zostać właściwie opowiedziane, gdyż do ich opisania brakuje języka.

Działy:

reżyseria: Katarzyna Szyngiera; scenografia i kostiumy: Agata Baumgart; muzyka: Wojtek Zrałek-Kossakowski; opracowanie muzyczne: Łukasz Maciej Szymborski; wideo: Mikołaj Walenczykowski; inspicjent: Hanna Gruszczyńska; koordynator projektu: Magda Igielska;
występują: Grzegorz Artman, Beata Bandurska, Mirosław Guzowski, Martyna Peszko, Michał Wanio, Izabela Warykiewicz


W spektaklu opieramy się na dokumentalnym materiale zebranym przez nas w Polsce i na Ukrainie. Próbujemy spojrzeć na tamte wydarzenia z jak najszerszej perspektywy. Oddajemy głos świadkom czystki etnicznej. Wysłuchujemy historii o przekraczaniu granic człowieczeństwa, które nie mogą zostać właściwie opowiedziane, gdyż do ich opisania brakuje języka.

Działy:

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Autorzy BIK