BIK

BIK

Zespół muzyki klasycznej Les Femmes


 

Na imprezy odbywające się w Akademii Muzycznej – wstęp wolny. Na imprezy odbywające się w Sali Kameralnej Opery Nova – bezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Nauczania Akademii Muzycznej (tel. 52 321 15 25).


 

Działy:

Na zwiedzających obiekty Muzeum czekają dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy grup animacji historycznej, warsztaty, pokazy tańca. Muzeum zaprasza również na uroczyste odsłonięcie obrazu Leona Wyczółkowskiego Baca, wernisaż wystawy „Dzieje pieniądza. Księstwo Warszawskie” oraz do udziału w interdyscyplinarnej zabawie „W poszukiwaniu Kościuszki”.


 

Szczegółowy program dostępny na stronie:www.muzeum.bydgoszcz.pl


 

Działy:

Celem wystawy będzie prezentacja systemów monetarnych funkcjonujących w Europie w 2. połowie XVIII i 1. poł. XIX w., ze szczególnym uwzględnieniem okresu wojen napoleońskich, a także ukazanie gospodarczo-ekonomicznych funkcji pieniądza w tym czasie.

Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Zamkowego w Malborku, Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Działy:

W ramach kolejnego spotkania zapraszamy na spotkanie z łącznością. Będziemy rozmawiać z ludźmi z najodleglejszych zakątków świata. Do kontaktów użyjemy satelity, telegrafu oraz systemów cyfrowych. Do Exploseum dotrze również wojskowy STAR 266 z radiostacją, a obsługa pojazdu przybliży łączność stosowaną w armii.

Działy:

Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnego Egiptu” przyjrzymy się jednej z najstarszych cywilizacji, która zrodziła się w Dolinie Nilu – starożytnemu Egiptowi.

Działy:

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Autorzy BIK