Styczeń 2013
Michał Tabaczyński

Niemal dwa lata temu pisałem, że zmiany w BIK-u są tak częste, że nie wywołują już żadnego zdziwienia. Więcej jeszcze: twierdziłem, że zmiany są racją istnienia pisma. Od tego czasu, owszem, zmienialiśmy pismo stale, ale były to zmiany kosmetyczne. Zdania więc nie zmieniłem – BIK musi się zmieniać, żeby w zmieniających się warunkach skutecznie spełniał swoje zadania czy przynajmniej – mówiąc wprost – żeby się Państwu podobał. A nawet – takie jest moje marzenie – żeby się Państwu podobał coraz bardziej!

Karolina Sałdecka

przystanek Morska – przystanek Barwna
między nimi
najbardziej marzną ręce
między nimi
łączą się nasze drogi
w świetle latarni widać
mokre liście wczesny śnieg
słońce zamrożone jak roztopiony sorbet

Działy:
Małgorzata Maniszewska

W styczniu w Filharmonii Pomorskiej królować będzie karnawał. Większość koncertów wypełniać będzie muzyka operetkowa, operowa; znajdą się nawet piosenki z dawnych lat. O melomanach spragnionych nieco innego repertuaru całkiem jednak nie zapomniano. Z pewnością bardzo wielu przyjdzie posłuchać koncertu, będącego swoistą próbą generalną przed występem naszej orkiestry w Musikverein w Wiedniu. Sala Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego jest jedną z najlepszych na świecie. Miejsce niezwykle prestiżowe, a Wiedeń… wiadomo.

Działy:
Kuba Ignasiak

Pierwszego grudnia zakończyła się jubileuszowa, bo 20. już edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. Mimo (prze)długiej nazwy, której chyba nikt nie zna w całości, festiwal był to niezwykle udany – pełen emocji, informacji, zabawy i przede wszystkim filmów.

Działy:
Maciej Federowicz

Z dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy Pawłem Łysakiem rozmawia Maciej Federowicz.


W ostatnim czasie na pana oraz cały bydgoski teatr posypało się wiele prestiżowych nagród, m.in. najważniejsi krytycy teatralni podsumowali miniony sezon i okazało się, że TPB znalazł się w ścisłej czołówce scen w Polsce. Przede wszystkim jednak został pan laureatem dorocznej nagrody Ministra Kultury w kategorii teatr. Gratuluję wyróżnienia.
Dziękuję bardzo.

Działy:

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Styczeń 2013