BiK w podróży
Michał Tabaczyński

Już wcześniej uczestniczyliśmy – jako miasto, jego mieszkańcy, ludzie kultury i władze – w procesie dialogu społecznego, który krył się pod hasłem Forum Kultury Bydgoskiej. Teraz doszedł do tego proces partycypacyjny prowadzony przez Stocznię, podczas którego ma dojść do wypracowania strategii dla miejskiej instytucji kultury. Czy miasto – mam na myśli jego władze – ryzykuje, zgadzając się na partycypacyjny model negocjacji kształtu polityki kulturalnej?

Działy:
Edyta Iljaszewicz

Plakat jest pierwszą formą reklamy, która ściśle związana jest ze sztuką. Początkowo plakaty miały zachęcać do zakupu produktów, czy skłonić do wybrania konkretnego wydarzenia. Z czasem jednak plakaty stały się czymś więcej niż przekazem polecającym daną markę czy dany wyrób. Dziś plakaty są niezaprzeczalnie elementem sztuki – niosą za sobą głęboki przekaz w niepowtarzalnej formie.

Działy:
Edyta Iljaszewicz

Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ciepłe weekendy majowe. Udana majówka kojarzy się ze słońcem, odpoczynkiem, muzyką i dobrą zabawą. Włocławskie Centrum Kultury po raz kolejny zapewni mieszkańcom swojego regionu pełną atrakcji imprezę plenerową.

Działy:

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Działy BiK w podróży Maj 2011