Kramberry - najlepsze owoce w mieście!

Moda, design, streetwear, streetart, sztuka - wszystko to składa się na jeden event - Kramberry. Czym jest Kramberry? To targi mody pełne świeżych i oryginalnych projektów. Druga edycja zbliża się wielkim i krokami. Już 19 maja bydgoski Mózg wypełnią projektanci z całego kraju - Bestrona gwarantuje dobre ciuchy, dobry dizajn i bardzo dobrą zabawę!

Pierwsza edycja Kramberry odbyła się w zeszłym roku. Zainteresowanie wydarzeniem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przypomnijmy tym, którzy przeoczyli premierową odsłonę Kramberry, czym właściwie jest ów event. To wydarzenie wyjątkowe, niecodzienne, zapełniające lukę w regionie. Daje szansę młodym projektantom zaprezentowaź swoją twórczość. Do Bydgoszczy zjadą się wystawcy z całej Polski - będzie ich około 35, a więc więcej niż w zeszłym roku. Na swoich stanowiskach będą oni prezentowali to, co najlepsze - oryginalne projekty i dobrą jakość. Będzie można zaopatrzyć się w koszulki, spodnie, bieliznę, buty i wszelkie sprzęty codziennego użytku. W tle przygrywać będzie muzyka i świecić słońce - idealne tło do robienia zakupów.

- Wiele się nauczyliśmy i te doświadczenia pomagają nam w organizacji drugiej edycji. Chem, żeby z roku na rok impreza była coraz lepsza - mówią organizatorzy.

Tegoroczna edycja odbędzie się w klubie Mózg, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To najstarszy klub w Bydgoszczy, który w tym roku obchodzi 18. urodziny. To miejsce, które od początku swego istnienia stawia na wszelkie przejawy sztuki.

- W tym roku zmienia się miejsce, na bardziej rozpoznawalne, co niewątpliwie działa na plus Kramberry - dodają organizatorzy.

Udział w Kramberry potwierdziło już wielu wystawców, między innymi: Milena Milak, Paku, Projekt Mleko, Shade Clth, Maszynownia, Panitopoprawi, Kombokolor i wielu innych.

- Jesteśmy zadowoleni, że wielu wystawców, którzy nie mogli pojawić się rok temu, będą z nami teraz. Jednocześnie Ci, którzy odwiedzili Bydgoszcz podczas pierwszej edycji zdecydowali się przyjechać ponownie, co świadczy o tym, że impreza się udała. Przetarliśmy sobie szlaki, od zeszłorocznej edycji jest o nas głośno w mieście, pytano nas czy kolejna edycja się odbędzie - podsumowują członkowie Bestrony - Nasz plan to minimum umiaru, maksimum efektu.

Tegoroczne Kramberry to nie tylko targi mody. O wizualną stronę zadba Tyber z Łowicza.

- O imprezie dowiedziałem się pocztą pantoflową. Uważam, że to bardzo fajna sprawa, dzięki Kramberry niszowe brendy kumulują się w jednym miejscu, ułatwia to dostęp do czegoś więcej niż oferują centra handlowe - mówi Tyber, który w czasie trwania imprezy na oczach wszystkich przybyłych, będzie malował obraz inspirowany dziełami Leona Jana Wyczółkowskiego. Rada Miasta w Bydgoszczy ustanowiła rok 2012 rokiem Leona Jana Wyczółkowskiego, stąd odwołanie Tybera do twórczości malarza.

- Jestem freestaylowcem, 99% moich prac to pomysły, które wpadają mi do głowy w momencie malowania. Nie robię wcześniej projektów, do malowania przygotowuję się wcześniej mentalnie. Będę inspirował się twórczością Wyczółkowskiego, nie będę się na niej wzorować. Technika będzie na pewno mieszana - puszki, markery i farby - dodaje artysta.

Tyber jest graficiarzem, zajmuje się także sztuką użytkową – ilustracją, plakatem, projektowaniem t-shirtów czy malowaniem figurek. Tym razem do akcji wkracza również bydgoska drużyna Frisbee Ultimate - Astro Disco. Przy swoim stanowisku będą opowiadać o dyscyplinie rodem z amerykańskich szkół. Każdy będzie mógł się zaopatrzyć we frisbee. W parku znajdującym się obok Mózgu, gracze Astro Disco będą uczyli wszystkich chętnych podstawowych rzutów. Być może, jeśli frekwencja na to pozwoli, zostanie rozegrany mecz dla wszystkich nowych miłośników frisbee ultimate. W tym roku organizatorzy stworzyli także modowego bloga.

- Trudno jest robić coś na tip top jednocześnie nie mając z tym do czynienia na co dzień. Jeśli chodzi o jakikolwiek streetfashion trudno jest nie mieć jakiegokolwiek powiązania z tematem. W naszym wypadku powiązanie pozostało cały czas ogromne i praktycznie z każdego wypadu na miasto zaczęliśmy przynosić jakieś suweniry w postaci zdjęć dobrze ubranych person. Rezultat możecie sprawdzić na naszym blogu, pod adresem: www.krambook.tumblr.com - mówią pomysłodawcy.

Mózg zostanie wypełniony nie tylko modą, malarstwem i sportem, ale również muzyką. W ciągu dnia zagrają Soulitary (Bydgoszcz), The LoveLab (Bydgoszcz), Finger (Toruń), którzy Kramberry wspierali także rok temu. Natomiast wieczorem, na głównej scenie pojawią się: Dj krime (Mako Boko / Kraków), Jedynak (S1WWA / Club Collab Warszawa ), J-son (S1WWA / Na Stare Milion Warszawa ) oraz Qba Janicki, Mateusz Nóż i Pufffa.

Kramberry startuje 19 maja o godzinie 12.00. Targi potrwają do godziny 18.00, po części wyprzedażowej przyjdzie czas na after party, które na pewno szybko się nie skończy...

Działy:
BIK

BIK

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Maj 2012 Kramberry - najlepsze owoce w mieście!