przez rude okulary (30): Świat o pogląd

Szymon Andrzejewski Szymon Andrzejewski Fot. ZbyZiel

Kwiecień jest najokrutniejszym z miesięcy. Ja wiem, że już tak kiedyś zaczynałem, ale to najokrutniejsza z prawd, więc pozostaje niezmiennie i boleśnie na czasie. Nie ma to w przypadku tego akurat kwietnia niczego wspólnego z aurą, cenami trzody chlewnej czy opłakanym stanem polskiej rozrywki publicznie promowanej. Nie ma to niczego wspólnego z faktem, że na przestrzeni niecałych trzech miesięcy czterokrotnie meldowałem się na różnych cmentarzach, żeby pożegnać drogich memu sercu, cenionych i szanowanych oraz po prostu dobrych. Tak się dzieje, więc przyjmuję. Chociaż w dwóch przypadkach przyjmuję z ogromnym wku…m na niesprawiedliwość i zbytnią wczesność. Oraz komentujących. W przypadku tego akurat kwietnia okrucieństwo jego wiąże się z komentującymi właśnie. Komentującymi wszystko, wszystkich, w oparciu najczęściej o absolutny brak wiedzy na temat komentowany. Jako że felieton jest oczywistą dość formą komentarza, to pozwolę sobie skomentować kwiecień, co mi przyniósł kumulację w odczuwaniu na własnej skórze objawów choroby cywilizacyjnej zwanej przewlekłym bólem d.

Jednostka choroba pochodzenia wirusowego, zwana dalej PBD, objawia się ostatnio niezwykle wzmożoną występowalnością i dotyczy każdej grupy społecznej, zawodowej czy ideologicznie nacechowanej w tym samym kierunku. Kilka razy mnie w życiu coś tam pobolewało, kilka razy bolało bardzo mocno, a ze dwa czy trzy naprawdę myślałem, że bólu nie da się wytrzymać i trzeba będzie poszukać heroiny lub wysokiego budynku. Bolał mnie na przykład kiedyś ząb. Tak piekielnie mnie bolał, że dotarłem do końca pół litra, zanim mi się organizm wyłączył w poszukiwaniu iluzorycznego choćby ukojenia. Płyn zawarty w rzeczonym pół litrze polecam również na objawy PBD. Stosowany doraźnie w obecności osób lub zjawisk wywołujących atak pozwala na złagodzenie procesu leczniczego i ewentualną dyskusję lub danie sobie po razie i przejście do wykonywania rzeczy istotnych. Zamiast opisywania objawów na portalach z nazwy tylko społecznościowych w elaboratach świadczących o deficycie dystansu oraz zbyt mocnym wydzielaniu dokrewnym substancji zwanych kompleksami. Płyn stosowany pod nieobecność wyżej wymienionych osób lub zjawisk prowadzi do literówek, które mogą pogrzebać z kretesem resztki godności lub do popadnięcia w nadużycie, co nieuchronnie prowadzi do bycia żenująco pomijalnym. Zawsze.

Nie wiemy dokładnie, skąd wirus PBD się wziął, ale przypuszczać można, że został wywołany przez jednego z dwóch mężczyzn, którzy po raz pierwszy wspólnie oddawali mocz pod skałą. Legenda głosi, że spojrzał ów mąż nieopatrznie w lewo i zobaczył, że strumień bije u kompana jakby silniejszy. Wystarczyło, by PBD począł rekombinację ścian komórkowych, co po tysiącach lat doprowadziło do tego kwietnia i kumulacji. Należy jeszcze zaznaczyć, że przez bardzo długi czas na PBD nie zapadały w ogóle kobiety. Lekarze zgodni są, iż fakt ten wynika z tego, że zajmowały się rzeczami istotnymi i wiedziały, że rozmiar nie ma znaczenia. W kwietniu jednak czasów współczesnych i panie coraz liczniej łapią PBD. Mam swoje teorie, ale jako że specjalistą nie jestem, to pozostanę przy prostym stwierdzeniu tego faktu, nie domniemając jego przyczyn.

PBD w postaci łagodnej wywołuje niezdrowy czasami i zbyt drobiazgowy ogląd rzeczywistości. W postaci ostrej (a ta jest, niestety, postacią występującą u większości zarażonych) prowadzi do absolutnego zaniku poczucia humoru (co wiąże się bardzo często z przekonaniem, że tylko humor zarażonego jest wartościowy, a reszta to chłam), napadowego wyrażania opinii o nieomylności swojej grupy terapeutycznej oraz do występowania objawów zwanych przez medycynę „gotowaniem się” lub „syndromem krótkiego lontu”. Wszystkie te powikłania powodują pogłębioną izolację ze społeczeństwa, odciski na opuszkach palców, spłaszczenie pośladkowe przy jednoczesnym tych właśnie pośladków otłuszczeniu i popadanie w stany krytyczne charakteryzujące się zaburzeniami widzenia. Zarówno tego fizycznego, jak i tego emocjonalnego. Co chyba jest jeszcze gorsze.

Opisywane tu objawy PBD są oczywiście bardzo niebezpieczne i prowadzą często do śmierci zarażonego. Różnych rodzajów śmierci zresztą. Nie martwcie się jednak, drodzy czytelnicy, gdyż całkiem niedawno odkryto tanie i ogólnie dostępne lekarstwo na przewlekły ból d.

Wystarczy wyciągnąć z niej kij.

Działy:

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Kwiecień 2017 przez rude okulary (30): Świat o pogląd