Anna Zalewska - „Rzeczywistości abstrakcje”

Wystawy | 
18:30, piątek, 07 kwietnia 2017 - poniedziałek, 08 maja 2017
Anna Zalewska, "Gdzieś w nas ktoś słucha" Anna Zalewska, "Gdzieś w nas ktoś słucha"

Indywidaulna wystawa malarstwa, połączona ze sprzedażą


Zapraszamy Państwa do Galerii Sztuki NEXT na ul. Poznańską 31 na wernisaż Anny Zalewskiej. Wszystkie prezentowane prace pochodzą z najnowszego cyklu i zostały przygotowane specjalnie na naszą wystawę – powstały w 2016 i 2017 roku. Bywalcy aukcji organizowanych przez NEXT doskonale znają twórczość Zalewskiej. Artystka na stałe współpracuje z galerią i domem aukcyjnym.


 

Anna Zalewska (1985) – podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu dopiero podczas studiów. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych inspiracji nabrało wyrazistości, zdecydowania w poszukiwaniu doskonałej formy oraz pewnego rodzaju szorstkości. Wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych, płaszczyzn zaowocowała oryginalnym i mocno wyróżniającym się efektem artystycznym.

Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności, stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała oraz odrzucenie reguł perspektywy. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometryzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył.

Inne wydarzenia w tej kategorii: « Dzień Kobiet SYNTEZA SZTUK 2017 »

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start