Andrzej Fidyk w WiMBP

18:00, środa, 15 lutego 2017

Spotkanie z Andrzejem Fidykiem i Aleksandrą Szarłat połączone z promocją ich wspólnej książki zatytułowanej Świat Andrzeja Fidyka.


Andrzej Fidyk – reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, z których najbardziej znane to Prezydent, Defilada, Sen Staszka w Teheranie. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, laureat licznych nagród na międzynarodowych festiwalach, profesor, wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, twórca programów telewizyjnych Czas na dokument, Miej oczy szeroko otwarte, Czas na kontrowersyjny dokument.

Aleksandra Szarłat – dziennikarka, przez 7 lat szefowa działu kultury miesięcznika „Twój Styl”, od 2007 związana z dwutygodnikiem „Gala”, autorka książek Celebryci z tamtych lat, Pierwsze damy III Rzeczpospolitej, Prezenterki, Wnętrza gwiazd (wspólnie z A. Mrowińską).


 

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 8.02, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).


 

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Działy Książka Spotkania autorskie Andrzej Fidyk w WiMBP