Wystawa malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej „Szelest moich myśli”

Wystawy | 
18:00, środa, 11 stycznia 2017 - środa, 15 lutego 2017
Danuta Nawrocka, z cyklu "Szelest moich myśli", 2014, 95×100 cm, płótno, ołówek i akryl Danuta Nawrocka, z cyklu "Szelest moich myśli", 2014, 95×100 cm, płótno, ołówek i akryl

Danuta Nawrocka – „DaNa” (1962). W latach 1985-1990 studiowała malarstwo na UMK w Toruniu, dyplom uzyskała w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie twórczości i zdolności pod kierunkiem prof. Wiesławy Limont. Artystka stworzyła swój własny styl, łączący rysunek z malarstwem. Wypowiada się artystycznie poprzez obraz, instalacje i performance. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoją sztukę prezentuje na wystawach, wystąpieniach indywidualnych i grupowych oraz festiwalach sztuki w Polsce i za granicą. Od kilku lat trwa jej artystyczna podróż po polskich i zagranicznych galeriach. Uczestniczka XIII Światowego Sympozjum Sztuki Mosan w Korei Płd. w 2015 i Berlińskiego Festiwalu Sztuki 48 Stunden Neukölln w 2016. Serie kolekcjonerskie z projektami „DaNy” trafiły do ponad 60 krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej. Prezentowane były także w Nowym Jorku i Toronto. Duża kolekcja jej obrazów znajduje się w zbiorach Muzeum Mosan i w Gukje Art Museum w Deagu w Korei Płd. Uzyskała wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 2013 nagrodę INO ART, w 2015 wyróżnienie na XIII Światowym Sympozjum Sztuki Mosan Art Muzeum w Korei Płd. Zwyciężyła w konkursie na projekty szkła artystycznego, zorganizowanym przez Hutę Szkła „Irena”. Autorka plakatów i logo „Inowrocław 2000”.


 

UWAGA!

Organizatorzy ogłaszają konkurs na krótki film promocyjny związany z twórczością Danuty Nawrockiej, jak i samym wernisażem, którego celem jest budzenie zainteresowania sztuką współczesną i jej promocja. Regulamin konkursu w informacjach o wystawie na stronie www.biblioteka.ukw.edu.pl.

Wręczenie nagród podczas finisażu 15.02.2017 r.


 

 

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start