Ferie w Muzeum 2017

:, wtorek, 07 lutego 2017 - piątek, 10 lutego 2017

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatne warsztaty, które będą realizowane w okresie ferii zimowych. Będziemy się uczyć, jak w kreatywny sposób spędzać czas i w co się bawić zimowa porą. Proponujemy cykl czterech dwudniowych warsztatów, które odbywać się będą od wtorku od piątku w godzinach od 10.00 do 13.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Oferta skierowana jest do uczestników indywidualnych. Zapisy na zajęcia przyjmujemy pod nr. tel. 525 859 914, 911 oraz 910. 


Tematy zajęć:

Warsztaty ilustratorskie – zaprojektuj swój kalendarz 

Czy zawsze trzeba wszystko kupować? Może lepiej zaprojektować coś, co będzie unikatowe i nasze własne? Efektem naszego spotkania będzie stworzenie niepowtarzalnego kalendarza, który otrzyma każdy z uczestników. Reprodukcje wybranych prac trafią natomiast do wspólnego kalendarza, który będzie można pobrać na stronie Muzeum.


Warsztaty animacji poklatkowej 

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami, takimi jak: animacja wycinankowa, rysunkowa czy z technikami kombinowanymi oraz wspólnie stworzą własny film animowany.


Warsztaty dźwiękowe

Na zajęciach, za pomocą skonstruowanych przez nas, niekonwencjonalnych instrumentów, stworzymy własne nagrania dźwiękowe. Inspiracją dla naszych utworów będzie malarstwo współczesne z kolekcji Galerii Sztuki Nowoczesnej.


Warsztaty modelarskie

Chyba każdy z nas słyszał o zamkach w baśniowych opowieściach. Ale czy wszyscy wiedzą, że w naszym mieście też była warownia? Jak wyglądała, kto w niej mieszkał i jaki były jej losy? Tego wszystkiego dowiemy się podczas budowy makiety bydgoskiego zamku.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Warsztaty Ferie w Muzeum 2017