Muszla Fest 2016

W dniach 19-20 sierpnia 2016 na Boiskach Piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy odbędzie się 14. edycja Muszla Fest. Podobnie, jak w latach ubiegłych festiwal będzie głośny, dwudniowy i pełen atrakcji.

Zakładamy, że nikogo już nie dziwi, że Muszla Fest odbywa się na Boiskach Piłkarskich w Myślęcinku. Ten teren jest jakby stworzony dla naszego festiwalu, dlatego już od kilku lat konsekwentnie go wykorzystujemy. Podobnie będzie w tym roku, z tą jednak różnicą, że dostosujemy go do potrzeb festiwalu – nieco inaczej ustawiona będzie scena namiotowa, a słynna górka znajdzie się na terenie festiwalu, który – w stosunku do zeszłego roku – nieznacznie ograniczymy, żeby nieco „zagęścić” festiwalową atmosferę. Oczywiście nie zabraknie pola namiotowego, sanitariatów oraz strefy gastronomicznej, której ofertę dostosujemy do potrzeb muszlowej publiczności. Jak co roku, na terenie festiwalu pojawią się też stoiska oferujące muzyczny merchandising oraz merytoryczne, zbieżne z ideologią festiwalu wsparcie (Otwarte Klatki, Stowarzyszenie Nigdy Więcej itp.). Najważniejsza będzie jednak MUZYKA!

LINE UP

Już po raz trzeci Muszla Fest będzie festiwalem dwudniowym, co znacznie zwiększa nasze możliwości pod kątem układania line-up’u. W tym roku startujemy nieco szybciej niż w latach ubiegłych – w piątek, 19 sierpnia. Tego dnia, na obu muszlowych scenach zagrają dla Was: Tester Gier (Śląsk), Alastor (Kutno), specjalnie na tę okazję reaktywowana Kompania Karna (Bydgoszcz), Włochaty (Szczecin), obchodzący na Muszli swoje 35-lecie Dezerter (Warszawa), legenda lokalnego hardcore’a 1125 (Złotów), metalowcy z Decapitated (Krosno), elektro-punkowcy z Alles (Łódź) oraz pierwsi w tym roku goście z zagranicy, czyli MYCIAA (Francja). Dzień później, w sobotę, 20 sierpnia na scenach pojawią się: M.O.R.O.N. (Kobyłka), Old Fashioned (Bydgoszcz), Karcer (Słupsk), kolejni zagraniczni goście – Bishops Green (Kanada), Vader (Olsztyn), Astrid Lindgren (Poznań), All For Nothing (Holandia), Raw Power (Włochy) oraz wymykający się gatunkowym podziałom bydgoszczanie z formacji Vidian.

KONKURS

Ponadto, drugiego dnia festiwalu (w sobotę, 20 sierpnia 2016) na scenie namiotowej odbędzie się finał Konkursu Muszla Fest 2016, podczas którego dla publiczności zagrają dwa najciekawsze (zdaniem jurorów) konkursowe składy, czyli gdyński Tranquilizer oraz bydgoszczanie z The Shitstorms. Zawalczą one o trzy nagrody: tę ufundowaną przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy – sesję nagraniową w „emcekowym” A\V Studio, tę od Rebel Music BDG, czyli możliwość zagrania na dużej scenie Muszla Fest 2017 oraz tę od studia filmowego Flashback Film (Klip48), czyli możliwość nagrania profesjonalnego videoklipu do wybranego utworu. Dodatkowe wyróżnienie ufundował też Sklep Muzyczny Canto.

Poza konkursem i koncertami głównymi planujemy też szereg imprez towarzyszących, w tym Muszla Fest 2016 Filmowo oraz Muszla Fest Afterparty (obie w sobotę, 20 sierpnia w Wakepark Bydgoszcz, nieopodal teren festiwalu, obie za darmo).

BILETY/KARNETY

Podobnie, jak rok temu, tak i w 2016 roku Muszla Fest będzie festiwalem biletowanym. Wciąż jednak hołdujemy zasadzie, że Muszla powinna być festiwalem na każdą kieszeń, dlatego zaproponowane przez nas ceny są bardziej niż przystępne. Od 1 do 18 sierpnia 2016 karnet dwudniowy kosztował będzie 65 zł, a w festiwalowy weekend jego cena wzrośnie do 70 zł. Dostępne są również bilety jednodniowe, które w sierpniu kosztować będą 40 zł.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są wyłącznie za pośrednictwem platformy Ticketpro (w internecie lub punktach stacjonarnych na terenie całego kraju). W czasie trwania festiwalu na jego terenie stanie mobilny punkt stacjonarny Ticketpro, w którym będzie można kupić bilety/karnety.

ORGANIZATORZY

Na koniec warto wspomnieć, że Muszla Fest, niezmiennie od 14 lat, organizowana jest wspólnymi siłami Rebel Music BDG oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (wcześniej MOK).
Festiwal finansowany jest ze środków Biura Promocji Miasta Bydgoszczy.

Działy:
Więcej z tym numerze: « Sezon w teatrze. Drugi

Kino Orzeł - logo200p