VI Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”

17:00, piątek, 10 lipca 2015

Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Chcesz wystąpić przed dużą publicznością? Od zawsze chciałeś tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Nie zwlekaj i przyjdź do Fundacji „Nowe Pokolenie”. Pomożemy Ci zrealizować Twoje marzenia.

O fundacji, która promuje młode talenty…

Fundacja „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II z Bydgoszczy już od 10 lat pomaga młodym, utalentowanym ludziom w rozwoju ich artystycznych pasji, promuje twórczość, umożliwia rozwój talentów poprzez kontakt z profesjonalnymi instruktorami. Działania te są możliwe m.in. dzięki powstaniu dwóch ogólnopolskich inicjatyw artystycznych skierowanych do młodych ludzi z całej Polski, których organizatorem jest Fundacja „Nowe Pokolenie”.


 

VI Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”, to projekt skierowany do 40 utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat z całego kraju. Warsztaty honorowym patronatem objęli: Prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Tegoroczni uczestnicy zostali wyłonieni do projektu z bydgoskich szkół, placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych oraz grona laureatów organizowanego przez fundację przeglądu artystycznego dla placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski pn. Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc. Projekt jest zupełnie nieodpłatny dla uczestniczących w nim osób. Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji artystycznej i kulturalnej młodych ludzi, którzy, na co dzień mają utrudniony dostęp do profesjonalnych zajęć z powodów społecznych i finansowych. Zaplanowana forma warsztatowa umożliwi utalentowanym dzieciom i młodzieży edukację pod okiem profesjonalnych instruktorów, a następnie zaprezentowanie swoich talentów przed szeroką publicznością. Tegoroczne warsztaty odbędą się w terminie od 30 czerwca do 10 lipca 2015 r. w Bydgoszczy i Biskupinie. Pierwszy i ostatni dzień warsztatów został zaplanowany w Bydgoszczy, przy udziale partnerów przedsięwzięcia, którymi są: Miejskie Centrum Kultury, Galeria Miejska BWA, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Szkoła Tańca Bohema, Teatr Polski, MDK nr 5. Natomiast zasadnicza część projektu odbędzie się w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie. Uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostaną podzieleni na 4 grupy artystyczne: plastyczną, taneczną, teatralną i wokalną, w obrębie których będą odbywały się codziennie 4 godziny zegarowe warsztatów zgodnych z profilem oraz dwie godziny dodatkowych warsztatów rozwijających inne umiejętności artystyczne. W trakcie projektu dzieci i młodzież będą uczestniczyć także w panelach dyskusyjnych z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty. Młodzi artyści wezmą również udział w warsztacie z zakresu komunikacji interpersonalnej i kontaktów z mediami. Czas wolny od zajęć będzie wypełniony różnymi kulturalnymi atrakcjami. Intensywne 11-dniowe warsztaty zakończą się 10.07.2015 r. autorskim musicalem wystawianym w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, prezentacją multimedialną z przebiegu projektu oraz wystawą prac plastycznych.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydarzenia Warsztaty VI Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”