Na początek...

Michał Tabaczyński Michał Tabaczyński Fot. Dariusz Gackowski

Dzień Dziecka trwa tylko jeden dzień, a to – mimo logicznej sprzeczności mojej propozycji – wielki skandal: powinien trwać przynajmniej cały czerwiec, powinien trwać cały czas. Tego wszystkim dzieciom życzę! I życzę tego wszystkim dorosłym: i to zarówno tym, którzy pielęgnują w sobie dziecko, jak i tym, którzy o dzieciach (także tych w sobie) zapominają. 

Czego konkretnie im życzę? Proszę pozwolić, że posłużę się literaturą, która naznaczyła dzieciństwa ostatnich pokoleń. Tak, chodzi o pewnego uroczego czarodzieja. W trzeciej części serii taki jest fragment (w przekładzie Andrzeja Polkowskiego):

„– Mamy dla ciebie prezent gwiazdkowy, Harry – powiedział George.
Fred zarumienił się, wyciągnął coś spod peleryny i położył na jednej z ławek. Był to wielki, bardzo zniszczony i zupełnie nie zapisany arkusz pergaminu. Harry, podejrzewając, że to jeden z dowcipów Freda i George’a, wpatrzył się uważnie w pergamin.
– Co to ma być?
– To jest, Harry, tajemnica naszego powodzenia – oznajmił George, gładząc pergamin pieszczotliwie”.

Dzieciom dużym i małym życzę (niezależnie od tego, co tam w książce dalej z pergaminem było), żeby mieli taki swój niezapisany pergamin, który będzie tajemnicą ich powodzenia. Żeby go zapisali pięknie i finezyjnie! Tego im życzę!

BIK

BIK

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Działy BiK w podróży Czerwiec 2015 Na początek...