Na początek...

Michał Tabaczyński Michał Tabaczyński Fot. Dariusz Gackowski

Szanowni Państwo, będę teraz namawiał, nakłaniał, zapraszał! Nie, wcale nie w swoim imieniu, nie w swoim interesie, nie dla mojej przyjemności. Raczej: w imieniu autorów, w interesie organizatorów, a dla przyjemności – tak się domyślam i taką mam nadzieję – wszystkich.

O co chodzi?


O Festiwal Literatury PRZE-CZYTANI. Organizują go młodzi ludzie, młodzi ludzie go programują – według własnych gustów, według własnych kryteriów ważności zjawisk literackich współczesnej literatury. I robią to świetnie.

Festiwal ma dwa cele (i do nich dostosowuje charakter wydarzeń): edukacyjny i popularyzatorski. Na edukacyjny złożą się warsztaty i lekcje czytania (te skierowane są do uczniów), na popularyzatorski – spotkania autorskie.

To wydarzenie traktuję – i tak, namawiałbym Państwa do tego, radzę to traktować – jako prezent młodych czytelników dla wszystkich miłośników literatury. Młodzi czytelnicy – są! oni istnieją! oni naprawdę istnieją! – dzielą się swoimi fascynacjami, pokazują swój literacki smak, mówią nam o tym, co z ich perspektywy w literaturze najważniejsze! Sami wybrali gości, sami będą przepytywać autorów – zaryzykuję, że to może być wyjątkowa (wyjątkowo ciekawa!) perspektywa.

Przyjmijcie Państwo ten prezent!

BIK

BIK

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Działy BiK w podróży Kwiecień 2015 Na początek...