Konkurs wiedzy sportowej w Muzeum Wodociągów

12:00, piątek, 20 marca 2015

Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy organizuje pierwszy z cyklu konkursów wiedzy o tematyce sportowej dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Dotyczył on będzie sukcesów bydgoskich sportowców w sportach wodnych.

Bydgoszcz można śmiało uznać za prekursora konkursów wiedzy sportowej. Już od 1959 na antenie Radia PiK emitowany był najstarszy w Polsce quiz sportowy pod nazwą „Sportowa zgaduj-zgadula”. Jego pomysłodawcą był red. Roman Chłodziński, który prowadził ten program do 1979 r. Po ponadtrzyletniej przerwie, w 1982 r. audycja została wznowiona przez red. Macieja Pakulskiego. Natomiast od 1990 r. 20 najlepszych radiowych zgadulowiczów spotykało się w finale, gdzie po eliminacjach pisemnych 6 najlepszych zmagało się w ścisłym finale ustnym na żywo. W grudniu 2006 r. Zarząd Radia PiK zdjął z anteny tę bardzo popularną wśród kibiców sportowych audycję.

Należy również przypomnieć o organizowanych w naszym mieście teleturniejach „Na olimpijskim szlaku”, w których uczestnicy wykazywali się wiedzę na temat historii igrzysk oraz udziału w nich polskich reprezentantów. W latach 2001-2002 oraz 2004-2005 Miejski Szkolny Związek Sportowy organizował dla młodzieży szkolnej cykl imprez – quizów o tematyce sportowej, które cieszyły się dużą frekwencją uczestników oraz uznaniem wśród nauczycieli.

Proponując przywrócenie organizacji konkursów dotyczących wiedzy sportowej, pragniemy propagować sport, krajowe i międzynarodowe sukcesy bydgoskich sportowców oraz ideę olimpijską wśród młodzieży.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Pozostałe Konkurs wiedzy sportowej w Muzeum Wodociągów