Szkolne rewolucje - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 (zapraszamy klasy 0-3 szkoły podstawowej z nauczycielami)

12:00, poniedziałek, 08 grudnia 2014

Wydarzenie towarzyszące spektaklowi „Plastusiowy pamiętnik”

Prowadzący: Dorota Ogrodzka, Sebastian Świąder, Zosia Wronka oraz pedagodzy Stowarzyszenia Pedagogów Teatru
asysta: uczestnicy Młodej Sceny


Jak wyglądałaby szkoła, gdyby urządzaliby ją sami uczniowie? Co musiałoby się zmienić, żeby zawsze było w niej ciekawie? Co by było, gdyby szkoła zaczęła przypominać choć odrobinę teatr, gdyby wpuścić do niej więcej wyobraźni, spontaniczności a rygor dzwonków i prac domowych trochę rozluźnić? Jaką szkołę chcielibyście stworzyć, gdyby można było ją łatwo przekształcać, lepić i dowolnie formować – jak plastelinę?

Inspiracją dla warsztatów teatralnych będzie „Plastusiowy pamiętnik” – tekst i spektakl.

Warsztaty teatralne wokół tematu szkoły i edukacji to nie tylko zabawowa wariacja na temat miejsca, gdzie uczniowie spędzają większość tygodnia. To także skierowane do młodych widzów pierwsze z serii zaproszenie do cyklu warsztatowego poświęconego ważnym społecznym tematom. Hasła takie jak edukacja, demokracja, równość, praca, oburzenie, konflikt i inne, pozornie niedziecięce kwestie, będą w Teatrze Polskim towarzyszyć kolejnym spotkaniom, na które zaprosimy dzieci.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Warsztaty Szkolne rewolucje - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 (zapraszamy klasy 0-3 szkoły podstawowej z nauczycielami)