Bydgoska Noc Muzealna 2014

17:00, sobota, 14 czerwca 2014
Noc w muzeum Noc w muzeum Fot. Wojciech Woźniak

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na Bydgoską Noc Muzealną towarzyszącą VII Bydgoskiemu Festiwalowi Wodnemu „Ster na Bydgoszcz”. Osobom, które odwiedzą nas 14 czerwca w sobotę w godzinach od 17.00 do 24.00 (Exploseum w godz. 17.00-20.00) zapewnimy liczne i interesujące atrakcje. Oprócz rozpoczęcia pokazu pt. „Architekton Światła” Tomasza Matusewicza w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej zorganizowane zostaną różnorodne działania związane z etnodizajnem m.in. warsztaty etnograficzne, pokaz i nauka tańca ludowego czy prelekcja nt. mody inspirowanej ludowością. Ponadto będzie można uczestniczyć w grze miejskiej pt. „Spacer śladami bydgoskiego szlaku wodnego” oraz w plenerze malarskim. Do zwiedzania udostępnione będą wszystkie wystawy stałe i czasowe. Wstęp wolny.

Szczegółowy program dostępny będzie na początku czerwca na stronie www.muzeum.bydgoszcz.pl


 

 

„Tomasz Matusewicz. Architekton Światła”


„Architekton Światła” to realizacja stworzona w 2009 roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W metalowej rzeźbie, umiejscowionej w plenerze, rejestrowany jest obraz otoczenia, a jego projekcja odbywa się we wnętrzu budynku.

Tomasz Matusewicz (ur. 1967) ukończył Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu w 1993 r., uzyskując dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie malarstwa i rzeźby. Promotorami byli prof. Jan Berdyszak i prof. Jan Świtka. W 1997 r. uzyskał Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania dla Młodych Twórców, w 1997 otrzymał srebrny medal Salonu Rzeźby Wiosna ’97 w Warszawie. W 2003 r. uzyskał stopień naukowy doktora sztuki, a w 2013 r. doktora habilitowanego. Brał udział w szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Słowacja). Jest pracownikiem naukowym Katedry Malarstwa, Rysunku i Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Matusewicz tworzy instalacje artystyczne utrzymane w duchu minimal art, niektóre z nich mają charakter plenerowy. W pracach artysty ważną rolę symboliczną pełni światło.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Pozostałe Bydgoska Noc Muzealna 2014