Od redakcji

Michał Tabaczyński Michał Tabaczyński

Och, to jedyny właściwie moment, w którym powiedzenie „Byle do wiosny!” nie grzeszy zbytnim optymizmem. Jest nadzieja, że te trzy tygodnie przetrwamy. I to w dobrym stylu. I w niezłej formie. I będziemy wiedzieć więcej, i więcej doświadczymy.

Spoglądam na stare wydania BIK-u; spoglądam na nie z rocznicowej ciekawości (i tak, konsekwentnie, kolejne winietki – patrz wyżej – „Od redakcji” reprodukujemy z kolejnych okresów życia pisma), ale przynosi to czasem dużo przyjemności. Był ten styl, my już takiego (szczęśliwie czy nie – jak kto woli) nie mamy. Tak się zaczynały wstępniaki lat temu mniej więcej trzydzieści:

„Czy w marcu (w oryginale było: listopadzie) wydarzy się coś istotnego w życiu kulturalnym naszego miasta? Pytanie to zadaje sobie zapewne każdy z czytelników, biorąc do rąk aktualny numer naszego Informatora. Instytucje i placówki artystyczne będą oczywiście realizowały wcześniej zaplanowany program, o czym szczegółowo informujemy na dalszych stronach BIK. Wśród tych jednak ustalonych repertuarowo działań zarówno teatru, filharmonii czy opery i jakby niezależnie od nich odbędzie się także wielce interesująca impreza, której warto słów kilka poświęcić”. 

A właściwie nie jedna, a wiele imprez wielce interesujących się odbędzie. Premiera bydgoska Cieni Elfriede Jelinek, ruszają Sytuacja teatr i warsztaty Animocji, młodzi będą konkurować na Tanecznych mirażach, Muzyczne smaki będą miały aż cztery fantastyczne odsłony: Łąki Łan, Pablopavo, Indios Bravos i Happysad. Więcej jeszcze? O wiele więcej.

Michał Tabaczyński

Michał Tabaczyński

Redaktor naczelny BIK.

Polonista, dziennikarz, slawista, autor kilku książek (Parada równości, Koniec zabawy w pokolenie) i współautor kilku innych (Tekstylia bis, Kultura niezależna w Polsce 1989-2009).

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Marzec 2014 Od redakcji