Tadeusz Wieczorek, "REZONANSE 2013-14" (malarstwo) - kontynuacja wystawy

Wystawy | 
:, sobota, 15 marca 2014 - sobota, 05 kwietnia 2014
Tadeusz Wieczorek, REZONANS  Punkt zwrotny, 2012, 100x100cm, olej Tadeusz Wieczorek, REZONANS Punkt zwrotny, 2012, 100x100cm, olej

Wystawa prezentuje wybrane obrazy z cyklu REZONANS, malowane w ostatnich latach. Poprzez malarstwo dokonuję obserwację i analizę procesu przemijania. Każdego dnia z nieskończonej liczby obrazów, dźwięków, doznań, rejestrowanych w pamięci, wybieram te, które są dla mnie intrygujące. Malowane obrazy nie są przedstawiające, nie są też abstrakcyjne, są emocjonalne, czasem subtelne, czasem ekspresyjne. Stanowią sumę doświadczeń i są wynikami rozmów – z samym sobą, z innymi. Dzięki malarstwu porządkuję chaos, powstały z nadmiaru komunikatów, docierających do jego Centrum. Suma zdarzeń codziennych i niecodziennych, wątki biograficzne wpływają na przekaz, zawarty w obrazach. Malarstwo jest dla mnie swoistą obroną przed agresywną codziennością. Czym więc ono jest, to malarstwo? – pytam. I odpowiadam: jeszcze nie wiem…?

Tadeusz Wieczorek


Tadeusz Wieczorek (Kujawiak), artysta malarz, animator edukacji przez sztukę. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowniach profesorów: Tadeusza Brzozowskiego, Andrzeja Kurzawskiego i Norberta Skupniewicza. Dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego, litografii i fotografii obronił w 1980 r. W latach 1981-83 nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od 1984 r. główny instruktor w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Od 2000 roku prezes Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego Magazyn. W latach 2002-2010 przewodniczący Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę (InSEA). W 2009 r. otrzymał srebrny krzyż Zasłużony dla Kultury Prezydenta RP. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Polsce (Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań, Toruń), oraz zagranicą (Dania, Niemcy, USA). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią, grafiką oraz prowadzi warsztaty twórcze z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w kraju i zagranicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi autorską Galerię i Pracownię AMARANTOS w Suchym Lesie k. Poznania.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Start