Kultura na świeżym vol. 20 – Na Diabelce

07:50, niedziela, 15 grudnia 2013

W okresie przedświątecznym zabierzemy was w góry zwane Czarcimi. Gdzie one są? Będziemy musieli to sami sprawdzić, idąc wzdłuż Doliny Wisły. Zbiórka o godz. 7.50 PKS Główny, autobus mamy o 8.00; wysiadamy w Nowe Marzy o godz. 9.30, Cena: 13,5 zł. Powrót: PKS Świecie 16.32 (9,20 zł); 17:01 (10,20 zł); 18.32 (13.00 zł); Powrót autobusem potrwa ok 1 h i 10 min.

Trasa: Nowe Marzy – Sartowice Dolne – Sartowice – Czarny Szlak „Na Czarcie góry” – Świecie PKS

Dystans: ok. 22 km (5,5 godziny wolnego marszu)

Główną atrakcją będzie Rezerwat Krajobrazowy „Czarcie Góry”. W zachodniej części parowu płynie malowniczy strumień, który tworzy liczne meandry, a powalone pnie i gałęzie tworzą małe wodospady, co nadaje temu zakątkowi wiele uroku. W środkowej części rezerwatu znajduje się park w stylu angielskim z licznymi pomnikami przyrody jak: miłorząb japoński, dąb szypułkowy, kasztanowiec biały, choina kanadyjska, platan wschodni, buk zwyczajny – forma płacząca i świerk srebrzysty. Na terenie rezerwatu znajdują się dwa punkty widokowe na Wisłę oraz ścieżka dydaktyczna z kładkami, których poszukamy.

Potrzebny sprzęt: ciepła kurtka, rękawiczki, kanapki, termos z ciepłym napojem, ciepłe skarpety i przede wszystkim nieprzemakalne buty (najlepiej za kostkę).

 

ZBIÓRKA NA DWORCU PKS BYDGOSZCZ.

ZAPISY: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kino Orzeł - logo200p

Jesteś tutaj: Wydania Pozostałe Kultura na świeżym vol. 20 – Na Diabelce